DOMOV MLÁDEŽE A ŠKOLNÍ JÍDELNA MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Domov mládeže

Vítáme Vás na webových stránkách Domova mládeže a školní jídelny Mariánské Lázně. Jsme školskou příspěvkovou organizací Karlovarského kraje, která na základě vyhlášky č. 108 / 2005 Sb. plní úlohu školské služby, podporuje a doplňuje výchovně vzdělávací proces ve školách a zabezpečuje ubytování a stravování mládeže, získávající střední vzdělávání ve smyslu zákona o předškolním, základním, středním a vyšším vzdělávání (Školský zákon).
 

Domov mládeže a školní jídelna Mariánské Lázně (dále DMaŠJ)

 
Objekty domova mládeže se nachází v centru západočeského lázeňského města Mariánské Lázně s okouzlující okolní přírodou a léčebnými prameny, rozsáhlými udržovanými parky a kvalitním kulturním i sportovním zázemím.
Školské zařízení DM a ŠJ Mariánské Lázně poskytuje ubytování až 380 žákům všech místních středních škol, především Hotelové školy Mariánské Lázně, Gymnázia a Obchodní akademie Mariánské Lázně a Soukromé střední školy drogistické Mariánské Lázně.
Svoji činnost vykonáváme v pěti budovách, umístěných v centru Mariánských Lázní. Komplex tří budov (Zlatý zámek, Slávie a Božena Němcová) je umístěn v Klíčové a Poštovní ulici v blízkosti lázeňské kolonády. Další dvě odloučené budovy (Terezián, Florida) se nachází v ulici Ruské. Jeden z objektů je celoročně využíván jako hotel s kapacitou do 60 lůžek v jedno a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, ve zbývajících čtyřech objektech jsou ubytováni žáci na dvou až čtyřlůžkových pokojích se standardní vybaveností. Součástí ubytování je i celodenní stravování ve vlastní jídelně, kde je nabízen výběr až ze tří druhů jídel.
Pro výchovně vzdělávací proces jsou k dispozici klubovny, studovny s audiovizuální technikou, počítačové učebny, velký společenský sál s jevištěm, studentský klub, knihovna, vlastní tělocvična a fitness centrum, sauna a víceúčelové hřiště s umělým povrchem. K celoročnímu provozování kolektivních sportů je pronajímána sportovní hala. V dostupné vzdálenosti je možné využívat také sportovní zařízení města, např. tenisové kurty, golfové hřiště, plavecký bazén, ledovou plochu zimního stadionu, cyklistické a pěší stezky a v neposlední řadě také kvalitně upravené trati pro vyznavače zimních sportů. V bezprostřední blízkosti domova mládeže je místní sjezdovka s vlekem a lanovou drahou. Město Mariánské Lázně nabízí také kvalitní kulturní pořady v městském divadle a společenských sálech lázeňských objektů.
Domov mládeže má dobré podmínky k rozvoji zájmů a zálib žáků. V průběhu celého školního roku si mohou vybrat z bohaté nabídky sportovních, kulturních i vzdělávacích akcí, nechybí také besedy a přednášky se zajímavými osobnostmi i odborníky na témata preventivní ochrany před negativními jevy.
DM a ŠJ Mariánské Lázně je dobrým zázemím především pro žáky, kteří nemohou denně do škol dojíždět a poskytuje jim všestrannou péči ve zdravém životním stylu.